Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
MENU
Informacje

Strona stworzona za pomocą HTML Edytor. Zalecana rozdzielczość 1024x768

Z życia jednostki

Aktualności na FACEBOOKu

W związku ze startem fanpage`a OSP Chęciny na platformie Facebook zapraszamy do śledzenia aktualności o Naszej działalności pod adresem:
AKTUALNOŚCI na FB

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze 05.02.2011

W walnym zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Chęcinach, poza druhami strażakami, udział wzięli również zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Radny Powiatu Kieleckiego Marian Ferdek, Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Chęcinach Bogumiła Wrońska, radny Michał Kwiatkowski, brygadier Robert Włodarczyk – dowódca JRG Nr 3 w Kielcach, Komendant Gminnego Zarządu OSP Chęciny Kazimierz Łebek oraz sympatycy jednostki, członkowie wspierający i sponsorzy. Po otwarciu zebrania przedstawiono sprawozdanie z działalności OSP, a po nim sprawozdanie finansowe. Jak poinformowano zebranych, do Ochotniczej Straży Pożarnej w Chęcinach wstąpiło w ostatnim czasie ośmiu nowych członków. Niestety dwóch druhów strażaków odeszło na wieczną służbę. Uhonorowano odznaką Wzorowego Strażaka druha Piotra Titkina. Następnie głosowano nad absolutorium za okres sprawozdawczy, którego udzielono jednogłośnie. Jednostka OSP Chęciny w poprzednim roku wyjeżdżała do akcji ratowniczo-gaśniczych 71 razy, z czego 17 wyjazdów było do gaszenia pożarów, a 50 wyjazdów było związanych z ratownictwem drogowym, co plasuję jednostkę na drugim miejscu w Powiecie Kieleckim pod względem ubiegłorocznych wyjazdów do akcji. W całej Gminie Chęciny w roku 2010 do akcji łącznie wyjeżdżano 158 razy. Podczas walnego zebrania druhowie wybrali także nowy zarząd na kolejne pięć lat. I tak, Prezesem OSP Chęciny został Jarosław Gruszczyński, Wiceprezesem i Naczelnikiem Robert Dudek, Zastępcą Naczelnika Michał Gruszczyński Sekretarzem Małgorzata Puchała, Skarbnikiem Mariusz Kopciński, a Członkami Zarządu: Krzysztof Korzeniak i Ignacy Bęben. Tego dnia ukonstytuowała się również Komisja Rewizyjna. I tak, jej Przewodniczącym został Damian Titkin, a Członkami Komisji Irena Dewerenda i Wojciech Bartkiewicz.

Spotkanie wigilijne 23.12.2010

Dzień przed Świętami Bożego Narodzenia druhowie z OSP Chęciny spotkali się aby wspólnie połamać się wigilijnym opłatkiem. W spotkaniu poza strażakami udział wzieli równierz zaproszeni goście: Radny Powiatu Kieleckiego Marian Ferdek, Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski, Dziekan Dekanatu Chęcińskiego ksiądz proboszcz Mirosław Kaczmarczyk oraz sympatycy jednostki, członkowie wspierający i sponsorzy.
Zdjęcia ze spotkania w Galerii

Pozoracja wypadku drogowego 23.10.2010

Na terenie Gminy Chęciny odbyły się gminne ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Udział w ćwiczeniach wzięły jednostki: OSP Chęciny, OSP Wolica, OSP Bolmin, OSP Tokarnia, OSP Siedlce, OSP Łukowa, OSP Ostrów. Tematem ćwiczeń było prowadzenie działań z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego na przykładzie wypadku drogowego na drodze gminnej Chęciny – Korzecko. Ćwiczenia odbyły się przy współpracy z firmą P.U.H „REMI” - SERWIS AUTO, Spółka Cywilna w Nowinach.
Zdjęcia w Galerii
Więcej na: www.checiny.pl

Ćwiczenia w ZSO nr1 w Chęcinach 20.09.2010

Zgodnie z "Planem Szkolenia Obronnego Urzędu Gminy i Miasta Chęciny na 2010 r." w dniu dzisiejszym została przeprowadzona "Gminna Gra Obronna". Celem szkolenia było przeprowadzenie sprawnej ewakuacji uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Chęcinach.W ćwiczeniach wzięli udział przedstawiciele administracji samorządowej, przedstawiciele służby zdrowia, policji, straży pożarnej. Ewakuacja uczniów i pracowników przebiegła bez zakłóceń. Po zakończeniu ćwiczeń uczestniczący w szkoleniu podsumowali szkolenie i nastąpiła wspólna wymiana spostrzeżeń w zakresie postępowania w podobnych sytuacjach, co miało służyć wypracowaniu praktycznych wzorców postępowania w razie zagrożenia.
Zdjęcia w Galerii

Źródło: www.checiny.pl

Wypadek na drodze krajowej nr 77 w Tokarnia 13.11.2010

Kolejny bardzo tragiczny w skutkach wypadek samochodowy na drogach powiatu kieleckiego. Przez minione dwa tygodnie na świętokrzyskich drogach zgineło 20 osób. O 5.30 do tej statystyki trzeba dopisać pięcioro młodych mieszkańców powiatu jędrzejowskiego. Podróżujący samochodem osobowym Renault Laguna nie mieli szans w zderzeniu czołowym z ciężarowym Mercedesem Actros. Wypadek przeżył tylko kierowca ciężarówki.
W akcji ratowniczej brały udział:
- 2 zastępy JRG Jędrzejów
- 1 zastęp JRG nr 3 Kielce
- OSP Chęciny
- Pogotowie Ratunkowe
- Policja

Polska pod wodą 17.05.2010

Poniżej znajdziesz aktualną sytuację pogodową w kraju i europie:
Ostrzeżenia meteoalarm.eu

Z nami bezpiecznie: Poradnik na wypadek powodzi

Z nami bezpiecznie: PoradnikInformacje dla powodzian

Ulewne deszcze które nawiedzają nas od kilku dni dają o sobie znać w postaci nagłych wezbrań rzek. Sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Strażacy oraz inne służby pracują nie przerwanie w województwach: Małopolskim, Opolskim, Śląskim, Świętokrzyskim.
W naszej gminie głównym zagrożeniem jest podniesiony stan rzeki Nidy. Podtopione są miejscowości: Ostrów-Golęciny, Łukowa oraz Tokarnia.

Ogólnopolski Dzień Strażaka w Kielcach 08.05.2010

Stolice naszego województwa spotkał wilki zaszczyt bycia gospodarzem Ogólnopolskiego Dnia Strażaka. Naszą gminę reprezentowały jednostki z OSP Bolmin oraz OSP Chęciny. Uroczystości zaczęły się o godzinie 10, symbolicznym otwarciem nowo wybudowanej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3, która obecnie mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej. Później odbyła się uroczysta Msza Święta w kieleckiej katedrze. Następna część obchodów Dnia Strażaka miała miejsce na placu obok katedry gdzie zgromadziły się liczne sztandary, orkiestry, kompanie honorowe, strażacy wyróżnieni do odznaczenia, najważniejsze władze w województwie, a także państwie oraz sympatycy pożarnictwa. Kolejną ważą częścią obchodów była defilada oraz nie kończąca się parada ul. Sienkiewicza.

Relacja z obchodów dzięki TVP 3 oddział Kielce
Program "Informacje", początek relacji 2min 35sek

Gminny dzień strażaka 25.04.2010
Strażacy z terenu naszej gminy obchodzili swoje święto które przypada 4 maja. Na uroczystość przybyły wszystkie straże pożarne z terenu gminy, wielu zaproszonych dostojnych gości oraz jednostki OSP z gminn ościennych . Nastąpił przemarsz pododdziałów na uroczystą Msze Świętą na której modlono się w intencji strażaków. Przypomniano nam również jak żył św. Florian oraz dlaczego został naszym patronem. Później nastąpiło uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Chęciny. Następnie wręczono dyplomy, medale i odznaczenia dla wyróżniających się strażaków, po czym odbyła się uroczysta defilada pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych.

Wizyta w szkole 08.04.2010

Strażacy z naszej jednostki na prośbę władz gminy wygłosili krótką pogadankę na temat straży. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca strażaków z OSP Chęciny. Udzielony został również krótki instruktaż pierwszej pomocy. Druhowie zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi, ponieważ jak dobrze wiemy służba w straży pożarnej jest zaszczytem oraz spełnieniem marzeń nie tylko młodych chłopców, ale i niektórych dziewczyn.

Więcej na: checiny.pl

Pomogli nam

Ochotnicza Straż Pożarna w Chęcinach, ul. Szkolna 18, 26-060 Chęciny
2007 Aktualizacja 2010
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt